Předávání slabikářů

Pro děti z prvních tříd ZŠ Mlýnská

Předávání slabikářů

Úterý 18. 11. bylo významné pro všechny prvňáčky ze ZŠ Mlýnské, kteří chodí do 1.B a 1.C .
V městské knihovně v Mohelnici pro ně bylo připraveno hravé, zábavné – ale také slavností dopoledne.

A jaký program na děti čekal? Nejprve se seznámily s knihovnou, s výpůjčním řádem, s tím, jak se ke knížkám chovat a jak ne.
Protože symbolem knihovny je sova, děti si poslechly krásnou pohádku od Zuzany Pospíšilové O moudré sově Rozárce.
A pak si malou papírovou sovičku samy vyrobily.

Druhá část programu byla slavnostní.  Od začátku školního roku uplynulo již několik týdnů a děti se naučily číst a psát téměř polovinu písmen v abecedě. A proto končí se svou první učebnicí – Živou abecedou, kterou vymění za krásný, nový, červený Slabikář.

A v knihovně k němu prvňáčci – při slavnostním obřadu - dostali pomocníka při čtení – záložku.
Držíme palce prvňáčkům, aby se jim čtení a psaní dařilo, jejich rodičům a paním učitelkám zase, aby měly pevné nervy a hodně trpělivosti. A na konci školního roku – až děti zvládnou celý Slabikář – je královna všech knih Knihomilka ocení za jejich celoroční snahu a pasuje je na čtenáře.

A fotky z této akce najdete ve fotogalerii.

Publikováno: 21. 11. 2014  |  Sdílejte článek: Linkuj.cz

Jste zde: Městská knihovna Mohelnice  >  Aktuality  >  Předávání slabikářů